مطالب

آیین نامه جدید معاینه و معافیت چشم پزشکی خدمت سربازی

آیین نامه جدید معاینه و معافیت چشم پزشکی خدمت سربازی موارد زیر منطبق با آخرین تغییرات قانون معافیت های پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا تا تاریخ بیست و سوم بهمن 95 گردآوری شده است.

ادامه مطلب

ليزك يا لازك (LASEK)

ليزك يا لازك (LASEK) ؟ فرق بین این دو ......

ادامه مطلب

افتادگی پلک و پف دور چشم| جراحی پلک، بهترین جراح پف زیر، بالای چشم و پلک| افتادگی پلک

چشم ها دریچه ارتباط ما با جهان خارج هستند و نقش اساسی در روابط اجتماعی ما بازی می کنند. معمولاً در روابط انسانی نگاه کردن به یکدیگر نخستین قدم است.

ادامه مطلب

بلفاروپلاستي یا جراحي زيبايي پلك |بهترین جراح و جراحی پلاستیک چشم| افتادگی پلک

چشم ها دريچه ارتباط ما با جهان خارج هستند و نقش اساسي در روابط اجتماعي ما بازي مي كنند. معمولاً در روابط انساني نگاه كردن به يكديگر نخستين قدم است. به همين دليل ظاهر چشم هاي افراد تأثير زيادي در قضاوت اوليه ديگران نسبت به فرد و همچنين اعتماد به نفس خود فرد دارد. با افزايش سن، تغييراتي در ساختمان پلك ها ايجاد مي شود كه باعث مي شود فرد ظاهري سالخورده و خسته پيدا كند.

ادامه مطلب

افتادگي پلك(پتوز)

پتوز چيست؟ به افتادگي پلك فوقاني پتوز گفته مي شود. اين افتادگي ممكن است خفيف بوده و يا تمامي مردمك را بپوشاند. در برخي موارد پتوز مي تواند ديد طبيعي را محدود و يا حتي بطور كامل مسدود نمايد.

ادامه مطلب

انحراف چشم ، متخصص انحراف چشم، عمل انحراف چشم (استرابيسم)

استرابيسم چيست؟ استرابيسم نوعي مشكل چشمي است كه در آن چشم ها وضعيت ناهمگوني نسبت به يكديگر داشته و نگاه آنها به جهات مختلف است. اين ناهمگوني ممكن است واضح بوده و يا آنكه صرفاً بعضي اوقات وجود داشته باشد. در حاليكه يك چشم مستقيماً به سمت جلو نگاه مي¬كند چشم ديگر به سمت داخل، خارج، بالا و يا پايين چرخيده است. چشم چرخيده بعضي اوقات به وضعيت اصلي و مستقيم برگشته و بر عكس چشم مستقيم از موقعيت خود خارج مي¬شود.

ادامه مطلب

ليزيك (LASIK)

در سال 1991 دكتر يوناس پاليكاريس در هراكليون كرت (يونان) اولين كسي بود كه با استفاده از دستگاه ميكروكراتوم لايه نازكي از قرنيه را برداشت و سپس با استفاده از ليزر اكسايمر بخشي از بافت قرنيه را تراش داد.

ادامه مطلب

پی آر کی PRK

پی آر کی (PRK) مخفف کلمات فتو رفراکتیو کراتکتومی است که در آن با استفاده از اشعه لیزر اگسایمر از میزان نزدیک بینی بیمار می کاهند. با استفاده از این روش لایه بسیار نازکی از قرنیه در حد چند ده میکرون برداشته شده و با تغییر ایجاد شده در انحنای قرنیه، از میزان عیب انکساری چشم کاسته می شود.

ادامه مطلب

ليزك يا لازك (LASEK)

ليزك يا لازك (LASEK)

ادامه مطلب

انسداد مادرزادی مجرای اشکی

انسداد مادرزادی مجرای اشکی در کودکان شایع است. 10-6% کودکان قبل از باز شدن کامل مجاری اشکی به دنیا می آیند. در بعضی منابع عنوان شده است که شیوع این اختلال در نوزادان 50% است. علت این انسداد باقی ماندن مامبران (پرده) در انتهای مجرای نازولاکریمال در سمت بینی است.

ادامه مطلب

انسداد مجاری اشکی در بزرگسالان

انسداد مجاری اشکی در بزرگسالان

ادامه مطلب

اشک مصنوعی چیست

اشک مصنوعی فراورده های دارویی از پلیمرهای مختلف است که افراد مبتلا به خشکی و تحریک چشم ناشی از کمبود اشک از ان استفاده می کنند .

ادامه مطلب

ریسک اختلالات بینایی در کودکان دارای انسداد مجرای اشکی بیشتراست

ریسک اختلالات بینایی در کودکان دارای انسداد مجرای اشکی بیشتراست

ادامه مطلب

گل مژه

هوردئولوم و شالازیون

ادامه مطلب

برگشتگی پلک به خارج (اکتروپیون)

اکتروپیون

ادامه مطلب

برگشتگی پلک به داخل (انتروپیون)

انتروپیون چیست؟ این بیماری به برگشتگی حاشیه و مزه های پلک فوقانی یا تحتانی به سمت داخل چشم اطلاق می شود

ادامه مطلب

تومـور پـلک

تومـور در واقـع رشد غــیر طبیعی هر بافـت در بدن می باشد. که می توانـد بـصورت خوش خیم ( غیر سرطانی ) و بدخـیم (سرطانی ) رخ دهد.

ادامه مطلب

التهاب و عفونت حاشیه پلکها